Temizlikte Devrim

Temizlik malzemeleri, günümüzde temizlik ve hijyen açısından özellikle de ilerleyen teknolojinin getirmiş olduğu yenilikler kapsamında yaşantımızda çok önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle  günlük yaşantımızda kullandığımız temizlik malzemeleri, gerek evlerimizde gerekse iş yerlerimizde sıklıkla tercih ettiğimiz hijyen odaklı içerikleri kapsamaktadır. Temizlik ürünlerindeki ana malzemeleri, dezenfektanlar, yumuşatıcılar, çözücüler , deterjanlar , alkali asit malzemeler oluşturmaktadır Balıkesir toptan temizlik malzemeleri satışı kapsamında, 4 ana gruba ayrılan bu malzemeleri sizler için derledik :

1-Kimyasal Temizlik Malzemeleri : Kimyasal temizlik malzemeleri, tüm yüzeylerde kullanılabilmektedir. Bu malzemelerin içerisine ; banyo ve tuvalet malzemeleri, deterjan ürünleri, çamaşır ve temizlik malzemeleri, mutfak malzemeleri, temizlik malzemeleri, oda kokuları vs.

2-Temizlik Sarf Malzemeleri : Balıkesir temizlik firmamız kapsamında temizlik işlerinde satışa sunulan sarf malzemelerinin içeriğinde; bulaşık eldivenleri, cam temizlik ekipmanları , mikro fiber temizlik malzemeleri,  fırçalar vs. bulunmaktadır.

3-Balıkesir Temizlik Malzemeleri Aparatları : Temizlik gurubu aparatları, temizlik yapar iken harcanan zamandan tasarruf etmeye yardımcı olan aparatları oluşturmaktadır. Bu aparatlar kısaca şu şekildedir: elektrik süpürgesi, buharlı temizleyiciler,  ıslak veya kuru vakum araçları, temizlik arabaları, çöp torbası, zemin temizleyiciler vs.

4- Temizlik kağıtları : Kolay kullanım avantajı kazandıran kağıtlardır. Havlu, peçete, mutfak ve banyoda tek kullanımlık temizlik kağıtları vs.

Temizlik Ürünleri Sınıfındaki Ana Malzemelerin İçeriği

-Deterjanlar : Deterjanlar, hidrofilik gruplarına göre ; Amfoterik, (Akil Betain), anyonik ( Sodyum-Sülfat, Sabun) , Noniyonik ( Yağ Asidi ) ve Katyonik (Amonyum bileşikler) olarak özelliklerine göre ayrılmaktadır. Islatma özelliğine sahip olan deterjanlar, yüzey gerilimini düşürmeye yarayan toptan temizlik malzemesi kapsamındadır.

-Yumuşatıcılar : Deterjanların etkisini azaltarak magnezyum ve kalsiyum gibi diğer iyonları çözer.

-Asit ve Alkali Malzemeler : Metal yüzeylerdeki korozyonları engelleyerek yağları çözer. Dezenfektan alkoller , amonyum bileşikleri, klor malzemeleri dezenfektan olarak etki gösteren bir başka ürün grubundandır.

-Çözücüler : İçeriğindeki alkol, etilen bütil vb. maddeler sayesinde yağlı maddeleri çözücü etkisi bulunmaktadır.

Temizlik Malzemesi Sınıfındaki Diğer Ürünler

-Kağıt ürünleri gurubundaki malzemeler ( Hareketli kağıt havlu, katlama havlu, masaüstü peçete, tuvalet kağıdı.)

-Çöp kovaları gurubundaki malzemeler (Dökme çöp torbası, Hastane cam atık torbası,  Evsel atık konteyneri, evsel atık kovai tıbbi atık konteyneri )

-Paspas takımı gurubundaki malzemeler ( Vileda yedeği ipli, cam silme aparatı , otomatik temizlik seti, mikro fiber mob temizlik bezi, tekerlekli katlanabilir temizlik seti )

– Mob gurubundaki malzemeler (Sihirli mobset püskülü, mob bezi, mob pratik, tablet mob duvar- yer silme )

-Maskeler : Toptan maske satışı bulunan firmamızda yer alan bu ürün, dışarıdan gelebilecek herhangi bir tehlikeye karşı koruma kalkanı görevi üstlenmektedir.

-Eldivenler : Her noktaya el ile temas etmeden önce, el hijyenine önem veren temizlik ürünlerindendir.

-Dezenfektan gurubundaki malzemeler ( El ve cilt temizleyici dezenfektan, antibakteriyel el dezenfektanı, el ve cilt için antiseptik solüsyon sprey, dezenfektan ıslak mendil, kol kullanımı için dezenfektan dispenseri , temassız el dezenfektanı vs)

El ve cilt temizleyici : Ameliyathanelerde, okullarda ve işyerlerinde gribal hastalıkların önlenmesi amacı ile firmamız tarafından satışa sunulan ürün grupları arasındadır.

El ve cilt için antiseptik solüsyon sprey: Genel halk kullanımı için firmamız tarafından satışa sunulan solüsyon sprey, cilt ve el hijyeni için lokal olarak dezenfekta edilmektedir.

Antibakteriyel El Dezenfektanı : Alkol bazlı olan ve toptan dezenfektan olarak satışa sunulan bu ürün, cilt üzerinde tahrişe neden olabilecek kalıcı maddeleri içermemektedir. Kullanım alanları ise hastane alanları, medikal çalışmaları esnasında kulanılabilmektedir. Yüksek kaliteli nemli içeriğe sahip olan antibakteriyel el dezenfektanı kullanmadan önce, ellerin bol su ile temizlenmesi önerilmektedir.

Dezenfektan Islak Mendil : Temizliğin her geçen gün arttığı dönemlerde firmamız tarafından satışa sunulan tek kullanımlık mendiller, cilt ile uyumludur.

Kol Kullanım İçin Dezenfektan Dispenseri : Duvara monte edilebilme sayesinde kolay kullanım avantajı sağlamaktadır. Dübel ve vidalar dahildir. Kolay değiştirilebilir yedek kartuşu bulunmaktadır. Kol veya dirsekle el değmeden kullanabilmek için özel olarak tasarlanmıştır.

Temassız El Dezenfektanı : Balıkesir dezenfektan fiyat kapsamında el dezenfeksiyon olarak satışa sunulan bu ürün, ayarlanabilir dezenfektan kutu yüksekliği bulunmakta olup mekanik pedallı sisteme sahiptir. Maksimum hijyen sağlar.